JSW KOKS w Ministerstwie Przemysłu

W czwartek, 16 stycznia, w katowickiej siedzibie Ministerstwa Przemysłu odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji w spółce JSW Koks. W rozmowach wzięli udział: minister przemysłu Marzena Czarnecka, przedstawiciele zarządów JSW i JSW Koks oraz przedstawiciele strony związkowej.

„Sytuacja spółki JSW KOKS była tematem spotkania Minister Przemysłu Marzena Czarnecka z przedstawicielami związków zawodowych oraz zarządami JSW KOKS i JSW 16 stycznia br. w siedzibie resortu. Na kolejnym spotkaniu 10 lutego spółki mają przedstawić kompromisowe rozwiązania” – poinformowali w czwartek przedstawiciele resortu przemysłu.

 

https://nettg.pl/gornictwo/210846/spotkanie-w-ministerstwie-chodzi-o-spolke-nalezaca-do-jsw

 

Protest w Warszawie!

Setki górników ze związków zawodowych protestowało 24.03.2023 roku w Warszawie przed siedzibą Komisji Europejskiej.

W ten sposób chcąc pokazać, że nie zgadzają się na przygotowywane w Parlamencie Europejskim rozporządzenie metanowe.

Wśród protestujących byli również przedstawiciele OM NSZZ „Solidarność”-80 przy JSW KOKS S.A.

Rozporządzenie metanowe przewiduje, że od 2027 roku wprowadzony zostanie limit emisji metanu – 5 ton na 1000 ton wydobytego węgla innego niż koksowy, a od roku 2031 – 3 tony gazu na 1000 ton węgla. Polskie kopalnie emitują więcej – średnio od 8 do 14 ton metanu na 1000 ton wydobytego węgla, zostałyby więc obłożone wysokimi karami za przekroczenie tych norm.