formularz zgłoszeniowy do KM FORUM
W związku z wycofaniem się przez Zarząd JSW KOKS SA z wcześniejszych propozycji wprowadzenia trzech Regulaminów ZFŚS dla Oddziałów oraz zaproponowania jednego dla wszystkich pracowników, w dniu 16.05.2017 roku strona związkowa podpisała jeden wspólny Regulamin ZFŚS dla wszystkich pracowników JSW KOKS, który będzie obowiązywał od momentu podpisania go przez Zarząd Spółki.
W pierwszej kolejności zostanie wypłacone świadczenie urlopowe (wczasy pod gruszą), w drugiej uruchomione zostanie zaległe świadczenie wielkanocne. Wypłata tego drugiego została ustalona
i powinna zostać zrealizowana do 14.06.2017 roku. Wybrano również ofertę kolonii letnich dla dzieci pracowników. W tym roku będzie to Macedonia!
Wszystkie świadczenia wypłacone będą zgodnie z Regulaminem ZFŚS.
W dalszym ciągu nie został wprowadzony Regulamin Wynagradzania i Pracy dla Oddziału KKZ
w Radlinie.
Organizacje Związkowe JSW KOKS S.A. (byłego Kombinatu Koksochemicznego „Zabrze” S.A.) Pragniemy zwrócić uwagę, iż w JSW KOKS S.A. jest stosowane nierówne traktowanie pracowników przez Zarząd Spółki JSW KOKS S.A. polegające na wybiórczym zastosowaniem Regulaminów Pracy i Wynagrodzenia, które zostały wprowadzone z dniem 2 maja 2017 roku dla części załogi. Sytuacja w JSW KOKS S.A. jest napięta od 02 stycznia 2014 roku, ponieważ nie zostały zastosowane jednolite zasady postanowienia Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla JSW KOKS S.A. Nadmieniamy również, że Pracodawca nie uruchomił ZFSŚ w roku 2017, odmawiając w ten sposób świadczeń dla pracowników przez co naruszył obowiązujący PAKIET GWARANCJII SOCJALNYCH DLA PRACOWNIKÓW KOMBINATU KOKSOCHEMICZNEGO ZABRZE S.A. z dnia 18.05.2011r.
Irena Przybysz, Przewodnicząca MOZ „Solidarność” – 80 zwróciła się do Zarządu Spółki JSW KOKS S.A. o wypłacenie środków z okazji Świąt Wielkanocnych dla wszystkich pracowników oraz zawarcie porozumienia dotyczącego urlopu zdrowotnego dla oddziału Radlin, który zakończyłby spór o ZUZP.
Propozycja spotkała się z odmową.
W dniu 12 kwietnia 2017 roku Zarząd Spółki przedstawił swoją propozycję porozumienia, na które Związki Zawodowe nie wyraziły zgody.
Porozumienie to nie zostało zaakceptowane w sprawie wypłaty świadczeń świątecznych oraz urlopu zdrowotnego (było niekorzystne dla pracowników).
W związku z tą trudną sytuacją świadczenia zaplanowane w ZFŚS będą przesunięte do momentu podpisania przez strony dokumentów, a wypłata środków nastąpi w innym terminie
Przepraszamy całą załogę za zaistniałą sytuację, ale nie pozwolimy traktować się w taki sposób przez Zarząd Spółki.
29.03.2017
Na spotkaniu kontynuowano rozmowy dotyczące polityki finansowej na 2017 rok oraz rozmawiano na temat wprowadzenia dla pracowników koksowni Dębieńsko, Radlin, Jadwiga:
– bonów na posiłki profilaktyczne i regeneracyjne,
– urlopu zdrowotnego.
W wyniku rozmów strona społeczna (ze względu na trudną sytuację finansową Spółki) zgodziła się na:
Jeżeli Zarząd JSW KOKS S.A. zaakceptuje powyższy kompromis, jesteśmy w stanie podpisać odpowiednie porozumienie oraz ZUZP na spotkaniu, które odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. a tym samym spowoduje uruchomienie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (gruszy).
Rozmowy będą kontynuowane. O wynikach będziemy informować na bieżąco
Porozumienie zawarte pomiędzy Związkami Zawodowymi, a Zarządem JSW KOKS S.A.
w sprawie wypłat świadczeń socjalnych tzw. „wczasów pod gruszą” na rok 2017.
Uruchomienie tych świadczeń dla pracowników, nastąpi po podpisaniu Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy.
Układy te są w fazie negocjacji Związków Zawodowych z Zarządem Spółki.
W dniu 12 grudnia 2016 roku na spotkaniu Związków Zawodowych z Zarządem JSW KOKS S.A. ustalono wypłatę premii wigilijnej… „KARPIKA” w wysokości 1000 zł brutto na pracownika. Kwota zostanie wypłacona w dniu 20 grudnia 2016 roku.
Dalsza polityka płacowa jak również podpisanie przez nasz związek POROZUMIENIA nastąpi w dniu 19 grudnia 2016 roku.